Haber

Sokak köpeği ölümlerine soruşturma

Düzce’de boş arazide bulunan 9 sokak köpeğinin ölümüyle ilgili soruşturma başlatıldı.

Ölen köpek ihbarı için Düzce Hayvanları Koruma Derneği’ne bedel ödeyen dernek başkanı Dursun Altıntaş, Beyköy Belediyesi Hacıahmetler köyü Çalılık mevkiine gitti.

Burada 9 ölü köpekle karşılaşan Altıntaş, durumu İl Jandarma Komutanlığı, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü’ne bildirdi.

Bölgeye gelen ekipler incelemelerde bulunurken, köpeklerden birinin ölüm nedeninin belirlenmesi için İstanbul Pendik’teki otopsi merkezine gönderilmesine karar verildi.

Dernek Başkanı Altıntaş yaptığı yazılı açıklamada, gittikleri bölgede 9 köpeğin “kasten ve gaddarca” öldürüldüğünü fark ettiklerini belirtti.

Durumun bildirilmesi üzerine harekete geçen gruplara teşekkür eden Altıntaş, şunları kaydetti:

“Aynı zamanda konuyu savcılığa bildirerek yasal olarak sürece dahil olduk. Yaptığımız ilk incelemelere göre bir köpeğin eski tarihli bir şekilde öldürüldüğü, kalan 8 köpeğin de öldürüldüğü konusunda anlaştık. “Ölüm sebebinin anlaşılması için İstanbul Pendik’teki otopsi merkezine götürülmesine karar verildi. Bu hamlenin önceden planlanıp organize edildiğini düşünüyoruz.”

Altıntaş, toplum vicdanını yaralayan bu olayın bir an önce aydınlatıldığını vurgulayarak, faillerin yakalanıp hesabının sorulmasını ve sürecin takipçisi olacaklarını vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu